ÖVRIGT / Diverse / Dryckeshorn 6958170
nr 695 8170
Dryckeshorn
nysilver, 1800-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 2 maj 2011
kl 18:10:34
2/5 11:12:11
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.